Не всички имаха удоволствието да останат в комфорта на дома си по време на пандемията от Covid-19 в началото на годината. От Readers Digest правят преглед на някои от най-необичайните места, на които някои хора се е наложило да бъдат карантинирами.
Бивша съветска печатарска фабрика
Александра Нима живее в Талин, Естония, но през март е на почивка в Австрия. Връща се в Талин възможно най-бързо, но тъй като малкият й бизнес е пострадал значително, нейният приятел намира възможно най-евтиния в Талин вариант, за задължителната карантина от 14 дни. Това се оказва бивша съветска печатарска фабрика, направена изцяло от бетон със стоманени тръби, служещи като „декор“. Освен това има малки прозорци, които не пропускат много естествена светлина. Нима е с автоимунно заболяване и се разболява няколко дни след резервацията, но за щастие, скоро карантината изтича и тя напуска завода.
Град-призрак
Когато Брент Ъндърууд закупува изоставения град Серо Гордо в Калифорния през 2018 г., той планира да създаде нощен курорт за туристи. Но благодарение на обилния сняг и COVID-19, се налага да остане там сам в продължение на месеци. В това време той живее в уж обитавана от духове двуетажна къща. По думите му по време на престоя му се случват странни неща, които не може да обясни. Въпреки всичко, той решава да остане и след като карантината пада, но в средата на юни в града неочаквано избухва пожар, който разрушава три от 20-те сгради, включително историческия хотел.
Остров край бреговете на Британска Колумбия
Като туристически блогър и дигитален номад, Филип Вайс е свикнал да бъде на път. Той се намира в Камбоджа, когато пандемията идва и решава да се върне в Съединените щати с трансфер през Ванкувър, Британска Колумбия, в Канада. Негов стар приятел се свързва с него и му предлага да отмени полета си за Съединените щати и вместо това да остане на остров Солт Спринг в Британска Колумбия. Тогава Вайс резервира стая в местен хотел, където в крайна сметка живее през следващите няколко месеца. „Имах възможността да се отпусна и да се насладя на природата, без коронавирус и с необходимата социална дистанция“, казва той.
Риболовна лодка в Индийския океан
Екипаж от Нова Зеландия и Филипини тръгва на двумесечен търговски риболов за компания за морски дарове. След обявяване на пандемията от COVID-19, корабът няма право да се връща в базата в Нова Зеландия, оставяйки 42-мата членове на екипажа си блокирани на лодката в Индийския океан. Компанията за морски дарове е похарчила 300 000 новозеландски долара, за да наеме два частни самолета и да върне екипажа си у дома в края на август.
Риалити телевизионно предаване
През март участниците в немската версия на Big Brother са в къща, изолирана от останалия свят, както обикновено. Но този път шоуто има неочакван обрат: никой от участниците не знае за пандемията на COVID-19, съобщава CBS News. Продуцентите съобщават на съквартирантите за неволната им карантина на 17 март по телевизията на живо. Снимките завършват в средата на май, а участниците разбират какво е да живееш в безопасност, макар и затворени в къщата на Биг Брадър.
Изоставена болница във Виетнам
Три британки на 20-годишна възраст, които са на почивка във Виетнам, трябвало да прекарат 10-дневна карантина, изолирани в изоставено убежище в Нин Бин. Въпреки че бившата болница не може да се нарече луксозна, те разполагат с работещи тоалетни и могат да се къпят, макар и с кофи с вода, а медицинска сестра следи здравето им и им носи храна.
Потенциално обитаван от духове германски замък
През март 20 флейтисти от Боливия тръгват на двуседмично турне в Германия. Коронавирусът спира пътуването и младите музиканти не успяват да се върнат у дома. Те се настаняват в близо 600-годишен замък до юни. За него се твърди, че е завладян от призрака на един от бившите му обитатели – Фридрих Велики, а също така е заобиколен от 23 глутници вълци. Оркестърът прекарва дните си в репетиции, игра на футбол и разходки из имението.
Остров край бреговете на Африканския рог
Влогърът Ева цу Бек е на посещение в Сокотра – йеменски остров, разположен на 60 мили източно от Африканския рог, когато избухва епидемията. В крайна сметка, тя остава до началото на юни и документира новия си живот в Instagram.
Английски зоопарк
Четирима служители в зоопарка Paradise Park в Корнуол, Англия, решават да останат в него, за да се грижат за животните, след като на 21 март той е затворен за обществеността заради коронавируса, съобщава Би Би Си. Те живеят в зоологическата градина 12 седмици, спазвайки ежедневните си режими на хранене и документирайки времето си с животните в социалните мрежи. Зоопаркът отваря врати в началото на юли.