„Веднага след 1989 г. бизнесът усвои конкистадорския маниер към българските граждани, когато казахме, че ще правим революция в индустриалните отношения. Тогава се наложи неолибералният модел, който към онова време беше много модерен и лъскав, но глупав сам по себе си. И до днес този модел не е спрял.“ Това каза в предаване на Поглед ТВ, през Валентин Кардамски, президентът на КТ „Подкрепа“ инж. Димитър Манолов.
„Държавата отказва да играе съдия в Тристранния съвет. Тя не просто отказва, а и когато е мълчалива, съдейства на бизнеса. Същевременно партиите в политиката си държат да са антиработнически, а дори и антинародни и античовешки. Има една мизантропия, която съм се чудил как да си я обясня. Когато си политик, се очаква да се харесаш. Ами те не. Вчера прочетох за народен представител от бургаския регион, който е отправил питане до министър, откъде накъде в държавните предприятия щяло да се изплащат две заплати при пенсиониране, това било разхищение“, добави Манолов.
„И преди и след учителската стачка през октомври 2007 г. не е имало толкова голям протест в България. Имало е през 1919 г. подобна – транспортна, но е била и по-кратка и по съвсем друг начин е завършила, това е по време на земеделското управление на Стамболийски“, категоричен беше Димитър Манолов.
На въпрос, дали хората започват да се събуждат вече, той отговори: „Повечето хора започват да се усещат и събуждат, както казвате, когато им се бръкне в джоба, или когато те бръкнат в него и го намерят празен. Вече се забелязват симптоми на събуждане на гняв. Когато говоря дори с моите колеги на Конфедеративен съвет и им кажа, че ни предстои борба, те гледат значително по-съпричастно. Вижда се готовност“, обясни още той. Манолов добави, че усещането за несигурност в гражданите и бизнеса, заради политиката, е допълнителен фактор за въпросното събуждане.
Източник: /ПогледТВ/