След 253 дни без COVID-19: Пилот донесе вируса в Тайван, уволниха го

Най-четени

Loading

Пилот от Нова Зеландия, обвинен за причинител за първото предаване на коронавирус на местен жител в Тайван от месеци, е уволнен от авиокомпанията Eva Air, съобщи Би Би Си.

Във вторник лицето, с което пилотът е имал контакт, даде положителен тест, което прекъсна продължителния период от 253 дни в Тайван без локален случай.

Оттогава някои обществени коледни дейности бяха преустановени и правителството предложи хората да останат вкъщи по време на новогодишната нощ.

Като цяло Тайван е регистрирал само 777 инфекции и седем смъртни случая.

Смята се, че пилотът се е заразил с коронавируса по-рано през декември, но останал асимптоматичен.

Пилотите, които се връщат на острова след полет, трябва да останат в карантина за три дни, но не се тестват, освен ако не проявят симптоми.

Без да знае, че е носител на вируса, той продължил да лети и според съобщенията кашлял по време на полет до Тайван от САЩ.

Той даде положителен тест за COVID-19 на 20 декември.

Два дни по-късно Тайван откри първата си домашна инфекция от месеци насам. Властите установили, че заразената жена е била в контакт с пилота.

Властите глобиха мъжа 300 000 тайвански долара (10 600 долара), защото не е декларирал правилно контактите и дейностите пред длъжностните лица.

От Eva Air заявиха, че пилотът е бил уволнен заради нарушаване на оперативните правила, включително неносенето на маска в пилотската кабина.

Остави коментар

Напипшете Вашият коментар
Моля въведете Вашето име тук

Последни новини

Хакнаха сайта на „Възраждане“, бивши партийци обещават „разкази от кухнята“

Сайтът на партия "Възраждане" на Костадин Костадинов май е хакнат, а на него бивши поддръжници обещават разкази "от кухнята". Новините...

Вижте още