РБ Лайпциг oглави класирането в Бундеслигата, Майнц с първа точка

0
29
Източник: Gulliver/Getty Images

РБ Лайпциг оглави класирането в Бундеслигата след домакинска победа с 3:0 над Фрайбург.

Ибрахима Конате откри резултата в 26-ата минута, а Марсел Забицер удвои от дузпа в 70-ата минута. Крайното 3:0 оформи Анхелино минута преди края. Лайпциг има 16 точки на върха, една повече от Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд, които по-късно тази вечер излизат един срещу друг в дербито на кръга.

В дербито на дъното Шалке 04 и Майнц 05 завършиха 2:2 и остават без победа от началото на сезона.

Шалке на два пъти беше догонващ в резултата, но успя да спаси точката след автогол на Йери Юсте. Преди това Даниел Брозински изведе Майнц, а Марк Ут изравни. Жан-Филип Матета отново даде преднина на Майнц, но попадението на Юсте в собствената врата в 82-ата минута спаси точката за Шалке.

Шалке няма победа вече в 23 поредни шампионатни мача и е предпоследен в таблицата с 3 точки, а Майнц остава на дъното след първата си спечелена точка за сезона. Унион Берлин разгроми Арминия Билефелд с 5:0 и излезе на четвърта позиция в класирането.